HoroskopyRyby – znamení zvěrokruhu

Ryby

Ryby

Charakteristika pro znamení Ryby

21. únor až 22. březen
Planeta: Neptun
Živel: Voda
Klíčové vlastnosti: citlivost, intuice, duchovní hodnoty, zasněná, má ráda pohyb a změnu

Už jste viděli rybu, která by vydržela dlouho na jednom místě? Leda by byla leklá. Takže každá normální Ryba musí být v pohybu. Aby dělala pokladníka v hypermarketu nebo vrátnou na recepci, to jí moc nesvědčí. Ideální představa vhodného povolání pro Rybu je například stewardka v letadle, která může pohodlně procestovat celý svět a být neustále v pohybu. Pokud už by měla být na jednom místě, bude to nějaký lepší bar, kde může s každým prohodit pár slov a skutečně to kolem ní bude žít – obrazně řečeno: když už nemůže plout po volném moři, bude ji vyhovovat pestrý korálový útes.

Moc a peníze Ryby skutečně příliš nelákají. Mít moc totiž s sebou nese zodpovědnost i starosti a také často nutnost být připoutaný na jedno místo. Latinské přísloví ostatně říká „stojaté vody se kazí“ a tomu Ryby velmi dobře rozumějí. Jsou to spíše duchovně a citově založené bytosti, které se řídí hlavně intuicí. Pod vodou musíte často jednat rychle a na nějaké zdlouhavé analýzy a přemýšlení není mnohdy vůbec čas.

Ryby si uvědomují pomíjivou hodnotu peněz víc než ostatní, a proto je bohatství nepřitahuje. Samozřejmě existuje dost bohatých lidí narozených ve znamení Ryb, ale je pravděpodobné, že jejich vztah k majetku není stejný jako u ostatních. Peníze vnímají jako prostředek pro pohodlný život a ne jako jeho cíl.

Málokterá Ryba má dnes možnost žít v klidných vodách. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Současný uspěchaný svět představuje spíše divokou řeku nebo rozbouřené moře. Každá správná Ryba má proto možnost nechat se pohodlně unášet proudem, ovšem za cenu, že možná promarní život. Druhá volba je vzepřít se a plout proti proudu. To je velká výzva, do které se ovšem pustí jen málokterá. Ryby přirozeně volí spíše cestu nejmenšího odporu.

Jak víte, ryby jsou slizké a pokud narazí na problémy, snaží se jim přirozeně spíše vyhnout než zpříma čelit. Jsou to snílci, takže jim často stačí nasadit si růžové brýle a hned vidí svět v lepším světle. Bohužel v takových představách někdy setrvají příliš dlouho a zatím jim skutečný svět zmizí zcela z dohledu. Ostatně, skutečná ryba může žít jen pod vodou a náš svět vůbec nezná, což je i ta správná metafora, jak vidět onu zasněnou Rybu, která žije jen ve světě vlastní fantazie. Představte si třeba hudebníka, který tráví dny vidinou přeplněných sálů, vymýšlí krásný obal své nové desky a sepisuje seznamy hostů, které pozve na její křest – ale doposud nenatočil ani jednu skladbu z tohoto vysněného alba. Nebo si představte redaktora, který chce napsat knížku o místních sportovních veteránech, a proto s nimi často chodí popíjet. Jenže místo článků do knihy, kterou slíbil vydavateli, mu přibývají jen účty za vypité lahve. Nechat se unášet na vlnách snění je totiž často krásnější a hlavně mnohem snadnější než skutečně kamkoli aktivně plout.

Vyprovokovat Rybu k nějaké třeskuté debatě není právě lehké. Ryby jsou mrštné, takže na většinu otázek raději odpoví „možná“ místo přímého „ano“ nebo „ne“. Svět je pro ně nekonečný oceán, kterým se dá svobodně plout, takže proč by se měly pouštět do nějaké šarvátky. Jen výjimečně se nechají zahnat do kouta, ale ani to není lehké. Vzpomeňte si, zkusili jste někdy v potoce chytit pstruha? Přesně tak to dopadne s Rybou. Samozřejmě existují i dravé ryby a žraloci, ale těch je skutečně menšina.

Na rozdíl od ostatních znamení nejsou Ryby příliš upřímné. Asi si říkají „Proč čeřit vodu. Už tak dnes máme perný den“? Pokud budou mít pocit, že jste se špatně oblékli, neřeknou Vám: „Co to máš dnes hrozného na sobě?“, ale spíše „Nechceš vyzkoušet tu pěknou košili, co jsi dostal letos k Vánocům?“ Intuitivně totiž ví, že málokdo chce slyšet skutečně pravdu a navíc svět okořeněný trochou fantazie je mnohem hezčím místem k životu.

Venuše – Výklad karet, Astrologie, Numerologie

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Ryb

Jsou to chápaví a vnímaví lidé bez předsudků. Než by začal muž Ryba kritizovat například nudisty na pláži, jistě by se nejprve alespoň na chvíli vysvlékl a zkusil, jaký je to vlastně pocit být na slunci docela nahý.

Ryba je zvědavá a romantická duše. S takovým mužem se určitě nudit nebudete. Tedy pokud Vám neuplave za jinou. I s tím je potřeba bohužel počítat. Ale pokud máte štěstí, a Vy ho jistě mít budete, narazíte na citlivou a vnímavou bytost, která ráda pomáhá ostatním.

Ve společnosti jsou Ryby přizpůsobivé a drží se raději v pozadí. Otázka je, jak se chopí důležitých životních šancí, které se jim namanou. Někteří muži nepoznají příliv, i když už jim voda sahá až po kotníky a v botách mají pěkně mokro. Pod přílivem rozumějte jakoukoli osudovou příležitost. Když ji Ryba nevyužije ve svých nejlepších letech, jen těžko můžete čekat, že se jí to povede ve stáří. Takovým ztraceným existencím pak často stačí ke štěstí pouze jejich sny. Pokud ale vidíte, že Váš partner je Ryba, která se vyzná a umí se příležitosti chopit, pak spolu můžete brázdit moře spokojeně mnoho a mnoho let.

Ženy ve znamení Ryb

Působí jemně a velmi žensky. Nemají v sobě touhu ovládat muže a řídit jeho život. Žena Ryba se zamiluje do snů a ideálů svého partnera, aby je s ním mohla sdílet. Bude si myslet, že ON dokáže jednou rukou řídit auto a druhou luštit křížovky – protože je to ten pravý.

Že je to přitažené za vlasy, hotová pohádka? To přece k lásce patří! Mnoho Ryb z toho snu lásky nikdy nevystřízliví. Ryby se neřídí rozumem a zištnou vypočítavostí, ale především city a intuicí. Tak poznají, jestli jsou s partnerem naladěni na stejné vlně. A být s někým celý život bez lásky jen pro peníze? To rozhodně není pro ženy ve znamení Ryb lákavá představa.

Ryby jsou družné ženy – znáte ta hejna ryb, která plují v moři stejným směrem? To jsou právě ony! Oceňují upřímné vztahy a klidné prostředí kolem sebe. Pokud se o ně dobře postaráte, odmění se Vám něhou a láskou.Známé osobnosti ve znamení Ryb

Muži

Albert Einstein, matematik (14. března 1879)
Bruce Willis, herec (19. března 1955)
Chuck Norris, herec (10. března 1940)
Daniel Craig, herec (2. března 1968)
Kurt Russell, herec (17. března 1951)
Steve Jobs, zakladatel firmy Apple (24. února 1955)
Johnny Cash, zpěvák (26. února 1932)
Jon Bon Jovi, zpěvák (2. března 1962)
Elton John, zpěvák (2. března 1962)
George Washington, první prezident USA (22. února 1732)
Michail Gorbačov, bývalý prezident Sovětského svazu (2. března 1931)
Antonio Vivaldi, skladatel (4. března 1678)
Bedřich Smetana, skladatel (2. března 1824)
Arthur Schopenhauer, filozof (22. února 1788)
Michelangelo Buonarroti, malíř a sochař (6. března 1475)

Ženy

Sharon Stone, herečka (10. března 1958)
Elizabeth Taylorová, herečka (27. února 1932)

České celebrity ve znamení Ryb

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Ryb

Stručná charakteristika

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Ryby

Ryby

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Rybami
Stručná charakteristika Ryb
Verše pro znamení Ryby