HoroskopyPanna – znamení zvěrokruhu

Panna

Panna

Charakteristika pro znamení Panna

23. srpen až 22. září
Planeta: Merkur
Živel: Země
Klíčové vlastnosti: spolehlivost, přesnost, hospodárnost, bystrost, empatie

Panny jsou spolehlivé a přesné. Na první pohled to jsou puntičkářky s klidným a vyrovnaným pohledem na svět. Často však v jejich nitru hlodají obavy, které jim narušují zažívání a citovou rovnováhu. „Uvařila jsem té rýže na dnešní oběd dost?“ nebo „Nebude se na mě Petr zlobit, že jsem ho dnes nepozvala, když nemám uklizeno?“ Takové otázky mohou dělat Panně opravdu vrásky na čele.

Panny na veřejnosti nedělají hluk, při větším shromáždění lidí se necítí dobře. Spíše než v davu  na náměstí je najdete v práci, kde tráví přesčas, nebo v knihovně, kde budou studovat základy zdravé výživy nebo rady, jak lépe nakládat s volným časem. Ne že by se Panna neuměla výjimečně odvázat, ale na večírku ji najdete spíše v ústraní, pohrouženou do pozorování druhých. Nepotřebuje dávat okatě najevo vlastní přednosti. Panny je obvykle dobře znají stejně jako svoji hodnotu na trhu práce.

Lidé narození ve znamení Panny jsou pracovití a pozorní. Mají analytické schopnosti a málo co jim unikne, i když to často diplomaticky nedávají ostatním najevo. Typická Panna je velmi dobře organizovaná, což může způsobovat problémy v práci, pokud má spolupracovat s někým, kdo nesplňuje její nároky, jak si efektivně uspořádat úkoly. Obvykle se bude snažit takovému člověku pomoci, aby pochopil, že dělat věci lépe a efektivně nakonec přinese prospěch všem. Běda však, když Panna zjistí, že kolega je notorický lenoch.

Pokud máte hodně povinností nebo jste v nesnázích, Panna si vyhrne rukávy a ochotně Vám pomůže. Má ráda harmonii a ocení každou příležitost, kdy je možné do chaosu vnést řád. Nedělá to z ješitnosti nebo proto, aby jí ostatní lichotili, ale z principu a vnitřního přesvědčení, že svět bude lepším místem k životu, když budou i ostatní žít spořádaně a ohleduplně.

Dnešní svět je však často příliš složitý a náročný, než abyste měli vše pod kontrolou. Může se proto stát, že narazíte na Pannu, která na první pohled nedbá tak pečlivě o svůj zevnějšek nebo nemá na pracovním stole úhledně seřazeny dokumenty a psací potřeby. Taková Panna je z toho jistě sama nešťastná. Věřte ale, že musí mít nějaký problém, který usilovně řeší, a který ji nutí zanedbávat tyto pro ni jinak zcela samozřejmé záležitosti.

Lidé narození ve znamení Panny nakládají uváženě s penězi i s náklonností k lidem. Jsou v obojím prozíraví. Jejich hospodárnost však může v očích ostatních někdy vypadat jako lakota. Panny dokážu být extrémně štědré k těm, kteří si to zaslouží (to ovšem neplatí pro bezdomovce, ze kterých páchne alkohol) nebo patří mezi blízké přátele. Nikdy ovšem zbytečně neplýtvá a peníze nevyhazuje. Co si Panna koupí, musí kvalitou odpovídat i ceně.

Panny nemají rády lenochy, opozdilce a lidi, kteří rozhazují peníze za zbytečný luxus. Zpoždění je jistý druh plýtvání, přesněji řečeno ztráty času. Když jdete na schůzku s Pannou, buďte proto rozhodně dochvilní. 
Panna je typ hosta, který Vám po večeři pomůže uklidit nádobí, aniž byste ji o to museli žádat. Ráda pomáhá, ale umí také říci „ne“. Neříká to často, ale pokud se už k něčemu záporně vyjádří, bude to jistě po delší úvaze a jen těžko ji přesvědčíte o opaku. Než něco řekne, obvykle to dobře promyslí.

Panny se nechtějí cítit zavázány a ani být na nikom závislé. Jsou velmi samostatné a mnoho z nich zůstává i delší dobu v životě bez partnerství, protože mají pocit, že se o sebe umí jak se patří postarat.

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Panny

Jsou to většinou materiální, velmi praktičtí a racionální lidé, kteří nemají obvykle příliš pochopení pro pohádkové lásky. Muž ve znamení Panny má málo iluzí, i když je právě zamilovaný. A láska s ním nebude jako z příběhu o Romeovi a Julii. V lásce (stejně jako i jinde v životě) hledají tito muži spíše kvalitu než kvantitu, jsou vybíraví a hledají upřímný, slušný a především ryzí vztah. Takových na světě bohužel mnoho není, a tak i muži ve znamení Panny mají obvykle problém najít k sobě vhodný protějšek. Dávají si dlouho na čas, než se rozhodnou pro někoho, komu stojí za to obětovat svobodu na celý život.

Ženy ve znamení Panny

Ženy ve znamení Panny jsou přísné, ale mají smysl pro legraci. Jsou v zásadě ostýchavé. Protože elementem Panny je země, mají přirozeně rády květiny a jiné výtvory přírody. Pokud jste muž a ucházíte se o přízeň ženy Panny, vyvarujte se hrubých slov a neurvalého chování. Potrpí si na dobré způsoby a úroveň. Pokud nebudete dobře upraveni a čistě oblečeni, určitě ji neoslníte. Panna nehledá poslední výstřelky módy, ale má ráda pořádek a dobrý vkus. Ten pak přirozeně očekává i od svého partnera.

Pravá Panna je dáma, která vždy působí důstojně a své emoce si nechává pro sebe. Nemá iluze, takže rohlíkem ji neopijete. Rozhodně na ni nenaléhejte a počkejte, až se Vám sama krůček po krůčku oddá. Pokud ji přitlačíte ke zdi hned na první schůzce, dost možná už druhou šanci nedostanete.Známé osobnosti ve znamení Panny

Muži

Michael Jackson, zpěvák (29. srpna, 1958)
Ronaldo, fotbalista (18. září, 1976)
Princ Henry, princ (15. září 1984)
Hugh Grant, herec (9. září 1960)
Keanu Reeves, herec (2. září 1964)
Mickey Rourke, herec (16. září 1952)
Sean Connery, herec (25. srpna, 1930)
Peter Sellers, herec (8. září 1925)
Macaulay Culkin, herec (26. srpna 1980)
Jeremy Irons, herec (19. září 1948)
David Copperfield, kouzelník (16. září 1956)
Stephen King, spisovatel (21. září 1947)
Goethe, spisovatel (28. srpna 1749)

Ženy

Pink, zpěvačka (8. září, 1979)
Cameron Diaz, herečka (30. srpna 1972)
Sofia Lorenová, herečka (20. září 1934)
Claudia Schiffer, modelka (25. srpna 1970)

České celebrity ve znamení Panny

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Panny

Stručná charakteristika

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Panny

Panna

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Pannou
Stručná charakteristika Panny
Verše pro znamení Panna