HoroskopyBlíženci – znamení zvěrokruhu

Blíženci

Blíženci

Charakteristika pro znamení Blíženci

22. květen až 21. červen
Planeta: Merkur
Živel: Vzduch
Klíčové vlastnosti: komunikativnost, výmluvnost, dychtivost, pohotovost, změna, přátelství

Mají smysl pro humor a diplomacii. Jsou pohotoví a vnímaví. Živel lidí narozených ve znamení Blíženců je vzduch a jejich planetou Merkur. Vzduch naznačuje, že nebudou stát právě nohama na zemi a pokud si představíte boha Merkura s jeho okřídlenými botami, bude Vám jasné, že nestálost a proměnlivost je skutečně základní vlastností Blíženců.

Dokonce v těch nejtypičtějších případech můžete vnímat určitou nervózní energii, která tyto lidi obklopuje. Zářným příkladem je Johnny Depp v jeho roli Jacka Sparrowa ve filmu Piráti z Karibiku. Tato role je skutečně přehnaná, ale důležité je, že těkavost, výmluvnost a neklid, který Johny Depp bravurně rozehrává, mu není cizí a zřejmě jen proto dokáže tyto vlastnosti skutečně tak dokonale ztvárnit. Tajemství je v tom, že on sám je Blíženec.

Dvojčata, která ve znaku Blíženců symbolizují toto znamení, připomínají jistou dvojakost, která může vyvolávat až pocity schizofrenie. Proměnlivá osobnost Blíženců může skutečně mísit realitu a sny, skutečnost a iluze – tedy vše, co považují tito lidé za skutečné s tím, o čem jen sní a co si přejí. Dychtivě Vám mohou povídat o určité myšlence nebo plánu a druhý den se tvářit, jako by nic takového nevypustili z úst. Blíženci dokáží bez problémů měnit vše od účesu, šatů a názorů až po zaměstnání nebo partnera. Zvyknout si na nějakou výraznou životní změnu je pro ně proto lehčí než pro ostatní znamení.

Merkur

Díky obratnému komunikačnímu talentu se obvykle snadno uplatní v reklamně, médiích a při styku s veřejností jako tiskový mluvčí, reklamní odborník nebo třeba i politik. Blíženci hovoří rychle a hbitě a dokáží se ze všeho vymluvit. Mají často problém připoutat se k jednomu místu nebo k jedné životní filosofii. Naložit jim na bedra rutinní práci v nich lehce vyvolá pocit ptáčka, kterému přistřihli křídla. Čím hůře však snáší stereotyp, o to více dokáží být přátelští, zábavní a dychtiví po novinkách.

Typický Blíženec je opozdilec, protože ho vždy na cestě něco zaujme a odláká jeho pozornost. Ví, že je nespolehlivý, takže si nechává raději otevřená zadní vrátka. Je humorný kamarád, který nebude mít problém dělat přinejmenším dvě věci najednou. Určitě zvládne současně telefonovat, vařit oběd a ještě kontrolovat čísla na tiketu sportky s výsledky aktuálního tahu. Ovšem chtějte od takového akčního člověka, aby měl trpělivost s konzervativními lidmi. Asi nepochodíte. Přinejmenším ne do té doby, než sám zestárne a zjistí, že život se bez určitých pevných základů neobejde.

Blíženci neshromažďují majetek. Svazoval by jim nohy, které chtějí mít volné. Peníze, sláva, láska, moc – nic jim nestačí. Tráva je pro ně vždy zelenější na druhé straně cesty. Rádi vymění staré věci za nové a nevyzkoušené, i když takových experimentů mohou později litovat. Zajímavou inspirací pro Blížence je tarotová karta Mág, se kterou sdílí mnoho společných vlastností.

Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Blíženců

Bývají veselí a nepředvídatelní. Takový muž Blíženec odejde v pondělí koupit rohlíky k snídani a vrátí se až v pátek večer vybaven s celou sérií neuvěřitelných historek, které se mu během té doby přihodily.

Typický Blíženec nebude hledat klid a harmonii za zdmi kláštera. Pochlubí se Vám svým širokým okruhem zájmů a Vy jen budete žasnout, jaký je to aktivní člověk. Činorodý, nevyzpytatelný, a proto tak trochu i záhadný. Pokud s ním chcete vydržet, budete se muset umět nadchnout a odvážně měnit společně s ním.

Muži v tomto znamení někdy zakrývají pravé úmysly. Místo aby Vám řekli na rovinu, že Vás milují, udělají ze svých pocitů sladké tajemství. Jak víte, Blíženci jsou vždy dva (symbol dvojčat), a proto mnohdy ani takový muž neví, kterému ze svých pocitů má věřit. Dualita, která je v něm hluboce zakořeněna, se promítá automaticky do všech jeho názorů. Cítí, že nemůže být lhostejný ke všem ženám jen proto, že má na ruce snubní prsten. Mohl by pít jednu značku whiskey, ale proč by si ochuzoval život, když právě v rozmanitosti je krása.

Muži ve znamení Blíženců jsou málokdy sentimentální. Obvykle nelpí na starých přátelích, místech a vzpomínkách. Nesoudí nijak ostře druhé. Sami jsou dobrým příkladem toho, že pravda nemusí být absolutní veličinou, ale spíše věcí dohody, která závisí na životních okolnostech.

Ženy ve znamení Blíženců

V mládí je to vrtkavá a nevypočitatelná dívka, která se ráda chodí bavit do společnosti. V pozdějším věku pak důvtipná žena, které je obvykle role stereotypní domácí hospodyňky příliš těsná.

Muži by si měli dát pozor na citovou gymnastiku, kterou s nimi taková žena dokáže provést. Pokud narazí na typický příklad, pak je to ta, která touží být šťastně zamilovaná, ale pořád se jí to z nějakého důvodu nedaří. Nebude-li stále s Vámi, dokáže na Vás rychle zapomenout. A když zjistíte, že není schopna upnout se dlouhodobě na jednu osobu, projevte jí Váš soucit místo hněvu. Je to její přirozená vlastnost a ne jen rozmar.

Ženy v tomto znamení nechtějí žít fádní a monotónní život. Nepojedou vlakem, když mohou letět letadlem. Nebudou se dívat doma na televizi, když mohou jít do kina nebo divadla. Mají rády změnu, což má i svá nesporná pozitiva. Taková žena Vám nebude vyčítat, že si hledáte nové místo nebo že se chcete přestěhovat (samozřejmě pokud Váš nový plat nebude činit 1/2 původního a nestěhujete se ze zámku do 1+kk).

Žena Blíženec dokáže zkrášlit Váš domov k nepoznání. Extravagantní kombinace jí není cizí. Umí ale lépe než ostatní odhadnout, kde končí hranice mezi poutavou výstředností a obyčejným kýčem. Není to možná partnerka, s níž by život byl procházkou růžovým sadem, ale každopádně je to žena, se kterou neusnete na vavřínech.Známé osobnosti ve znamení Blíženců

Muži

Johnny Depp, herec (9. června 1963)
Paul McCartney, zpěvák (18. června 1942)
Clint Eastwood, herec (31. května 1930)
Bob Dylan, zpěvák (24. května 1941)
Prince, zpěvák (7. června 1958)
Lenny Kravitz, zpěvák (26. května 1964)
John F. Kennedy, bývalý prezident USA (29. května 1917)
John Wayne, herec (26. května 1907)
Liam Neeson, herec (7. června 1952)
Morgan Freeman, herec (1. června 1937)
Jamie Oliver, kuchař (27. května 1975)
Michael J. Fox, herec (9. června 1961)
Tom Jones, zpěvák (7. června 1940)
Richard Wagner, skladatel (22. května 1813)
Sir Arthur Conan Doyle, spisovatel (22. května 1859)
Paul Gauguin, malíř (7. června 1848)
Jean-Paul Sartre, spisovatel (21. června 1905)
Allen Ginsberg, spisovatel (3. června 1926)
Che Guevara, revolucionář (14. června 1928)
Muammar Kaddafi, diktátor (7. června 1942)

Ženy

Marilyn Monroe, herečka (1. června 1926)
Nicole Kidman, herečka (20. června 1967)
Angelina Jolie, herečka (4. června 1975)
Naomi Campbell, modelka (22. května 1970)
Helen Hunt, herečka (15. června 1963)
Kylie Minogue, zpěvačka (28. května 1968)
Paula Abdul, zpěvačka (19. června 1962)
Alanis Morissette, zpěvačka (1. června 1974)
Anna Kurnikovová, tenistka (7. června 1981)
Steffi Grafová, tenistka (14. června 1969)
Venus Williamsová, tenistka (17. června 1980)

České celebrity ve znamení Blíženců

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Blíženců

Stručná charakteristika

Ludmila – Výklad karet, Reiki na dálku, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Blíženců

Blíženci

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Blíženci
Stručná charakteristika Blíženců
Verše pro znamení Blíženci