HoroskopyVáhy – znamení zvěrokruhu

Váhy

Váhy

Charakteristika pro znamení Váhy

23. září až 23. říjen
Planeta: Venuše
Živel: Vzduch
Klíčové vlastnosti: nerozhodnost, vlídnost, opatrnost, smysl pro spravedlnost, jsou pohostinné a laskavé

Ideálem lidí narozených ve znamení Vah je harmonie. Jsou to v jádru mírumilovní andělé, kteří by nejraději urovnali všechny spory v okolí. Ale současný svět je bohužel poměrně neklidné a proměnlivé místo, takže tito lidé stráví většinu času spíše vyvažováním misek vah, než samotným setrváním v harmonickém rozpoložení.

Nelze jim proto závidět, že by snad jejich život byl jednou nekonečnou nirvánou. Právě naopak, budou často nespokojeni z důvodu vlastní nejistoty a nerozhodnosti. Ta může zajít tak daleko, že budou ráno váhat, jakou nohou vstát z postele. Trochu žertuji, ale opravdu – když uvidíte v restauraci, jak se někdo dlouho rozmýšlí, kam se posadit u stolu (o nekonečném studování jídelního lístku ani nemluvě), máte před sebou dozajista typického člověka zrozeného ve znamení Vah. Bude neuvěřitelně dlouho přemýšlet, jestli si dát k jídlu bílé víno, na které má větší chuť a které má v tomto kraji lepší pověst, nebo víno červené, které se k danému pokrmu zase více hodí a je snad i zdravější. Inu, téměř neřešitelná otázka. Tedy pro Vás určitě ne, ale pro Váhu ano.

Když přijde následně na diskusi, budete překvapeni, jak chytrý a opatrný je tento člověk. I kdyby neměl nadprůměrné IQ, už jen samotný fakt, že neustále rozebírá všechna pro a proti, vytříbí jeho uvažování a rozhled. S radostí se zhostí role ďáblova advokáta a bude s Vámi už jen z principu rozebírat všechny stránky jakéhokoli problému. Pokud budete zastáncem moderních dotykových telefonů, určitě vyloží na stůl nějaké argumenty na obranu těch starších tlačítkových (a to i v případě, že má sám kapsu vyboulenou díky novému bezdotykovému modelu). Jde mu přece o princip, abyste věc viděli nestranně ze všech možných úhlů.

Člověk narozený ve znamení Vah se snaží uvažovat několik tahů dopředu. Jsou to dobří právníci a analytici, kteří potřebují dostatečný čas pro strategická rozhodnutí. Jakmile na ně někdo začne tlačit, aby se svým rozhodováním spěchali, znervózní. Váhy chtějí být uvážlivé (věří, že se to vždy vyplatí) a zbrklost nebo impulzivnost kolegů nebo ještě hůře nadřízených je dohání přímo k šílenství. Představte si takového člověka ve stresu na burze, jak pod tlakem všech těch neustále se měnících grafů musí rychle rozhodnout, jestli je lepší akcie koupit nebo prodat. Naštěstí pro Váhy existují i dlouhodobější nástroje investování, které plně vyhovují jejich spíše konzervativní povaze.

Zvláštní je, že Váhy mají proměnlivé životní tempo. Stejně jako kmitají misky skutečných vah, než dojdou rovnováhy, může být poznamenán život těchto lidí zcela protikladnými obdobími. Například mnoho měsíců či dokonce let budou lenivě polehávat u televize a když konečně dostanou ten správný nápad, zavětří příležitost nebo jen prostě pochopí, že jejich netečnost a odevzdanost neprospívá tělu ani duši, jsou schopni přepnout své nastavení do zcela opačného pólu a stanou se z nich rázem aktivní workoholici. To však potrvá samozřejmě jen do dalšího výkyvu, ve kterém se budou snažit vyrovnat tuto náhlou změnu. Zatouží zase po odpočinku a klidu, aby mohli pečlivě třídit myšlenky. Hledání rovnováhy je pro ně výzvou na celý život.

Protože Váhy milují harmonii, jen zřídka uniknou vlivu umění. Od hudební kompozice, přes barevnou skladbu obrazů, až po architektonické řešení domu – to vše je přirozeně zajímá, aby se mohly cítit příjemně a šťastně. I když Váha nebude třeba studovat umění a nemusí proto vědět, že zlatý řez je poměr stran 1 : 1,6, když ale uvidí obraz namalovaný v těchto proporcích, hned pozná, že je nějaký lepší. Zima je pro ně příliš studená a léto příliš horké. Hledají vždy ideální a vyváženou kombinaci.

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Vah

Nemusí to být intelektuál s brýlemi na nose, ale i tak hrozí, že se od něj dozvíte odpovědi na téměř všechny Vaše otázky. Může to dojít i tak daleko, že bude vše racionalizovat, a to včetně Vaší lásky.

Nesnáší nespravedlnost, což se ovšem může lehce obrátit i proti Vám. Když řeknete, že Vám někdo ublížil, místo bezprostředního porozumění je schopen zahájit „vyšetřování“, ve kterém se pokusí rozebrat celou věc tak, aby byla spravedlivě a nestranně posouzena. Místo aby Vás prostě objal a řekl soucitně: „život je někdy pes“, což je právě to, po čem v takovou chvíli toužíte.

Planeta Venuše ho obdařila tajemstvími Amorovy strategie. Umí odměřovat sametová slůvka přesně podle potřeby, jako by je vážil na lékárnických vahách. Bude Vám něžně šeptat do ouška, když bude cítit, že každý jeho kompliment padne na úrodnou půdu a vzklíčí v sadu společné lásky. Jeho lichotkám snadno podlehnete.

Muži ve znamení Vah mají problém dělat rázná rozhodnutí ve vztazích. Pokud vidí, že něco rozhodnete místo něj, milerád Vám takovou zodpovědnost přenechá. Ale pozor, pokud to bude špatně, bude se Vám ještě škodolibě smát, že vina za následky je na Vás. Pokud od muže Váhy očekáváte rychlou nabídku k sňatku, asi budete muset být Vy první, kdo ji předloží. A naopak, pokud vidíte, že Váš vztah je v troskách, budete to muset být zase Vy, kdo jej rázně utne, protože muži ve znamení Vah jsou schopni odkládat rozchody do nekonečna. Pokud se k sobě ale opravdu hodíte, můžete se těšit na příjemný a pohodlný vztah, protože tito muži jsou pohostinní a rádi utrácí za krásu a štěstí.

Ženy ve znamení Vah

Tato žena může být roztomilá jako růžová panenka, ale pozor na ni, díky váhavé logice v ní je i kus muže. Dejte si pozor, aby Vás náhodou neporazila v šachu hned na prvním rande. Cokoli s Vámi zamýšlí, má jistě podobu dobře propracovaného plánu. I když bude po uši zamilovaná, bude své pocity zkoumat a určitě se Vám nevrhne do náruče jen pro Vaše krásné modré oči. A pokud ano, pak vězte, že druhý den už o Vás bude přemýšlet jinak a Vaše modré oči nebudou tím, čím byste ji mohl okouzlovat do konce života.

Ženy ve znamení Vah jsou obvykle chytré, ale nebudou Vám to dávat zbytečně najevo. Důležité je rovněž vědět, že upřednostňují vztahy před samotou. Být sama to je jako mít v ruce jen jednu misku vah, což není vůbec harmonický stav. Když už najde partnera, bude se určitě snažit, aby jejich společná životní cesta byla spravedlivá. Nebude to žena, která se mu pověsí na nohu jako železná koule, aby ji měl pouze na starosti. Hledá ideální poměr mezi tím, jak si společně s mužem rozdělit práci, zájmy i volný čas.

Protože je to nejen žena, ale i Váha, nevěří často své fyzické kráse a neustále na sobě hledá chyby. Udělejte jí tu radost a často jí dávejte najevo, jak je krásná a dokonalá. Když uslyší chválu, rozkvete jako růžička a bude ještě krásnější.Známé osobnosti ve znamení Vah

Muži

Michael Douglas, herec (25. září 1944)
Sting, zpěvák (2. října 1951)
Will Smith, herec (25. září 1968)
Matt Damon, herec (8. října 1970)
Jean-Claude Van Damme, herec (18. října 1960)
John Lennon, zpěvák (9. října 1940)
Luciano Pavarotti, zpěvák (12. října 1935)
Marcelo Mastroianni, herec (28. září 1924)
Eminem, zpěvák (17. říjen 1972)
Jeff Goldblum, herec (22. října 1952)
Chevy Chase, herec (8. října 1943)
Aleister Crowley, okultista a spisovatel (12. října 1875)
Alfred Nobel, vynálezce dynamitu (21. října 1833)
Franz Liszt, skladatel (22. října 1811)
George Gershwin, skladatel (26. září 1898)
Mahátma Gándhí, politik a duchovní (2. října 1869)

Ženy

Catherine Zeta-Jones, herečka (25. září 1969)
Gwyneth Paltrow, herečka (27. září 1972)
Susan Sarandon, herečka (4. října 1946)
Kate Winslet, herečka (5. října 1975)
Sigourney Weaver, herečka (8. října 1949)
Olivia Newton, zpěvačka a herečka (26. září 1948)
Margaret Thatcherová, politička (13. října 1925)

České celebrity ve znamení Vah

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Vah

Stručná charakteristika

Venuše – Výklad karet, Astrologie, Numerologie

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Váhy

Váhy

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Váhami
Stručná charakteristika Vah
Verše pro znamení Váhy