HoroskopyStřelec – znamení zvěrokruhu

Střelec

Střelec

Charakteristika pro znamení Střelce

23. listopad až 21. prosinec
Planeta: Jupiter
Živel: Oheň
Klíčové vlastnosti: sebejistota, smělost, prostořekost, svobodomyslnost, ochota riskovat

„Co na srdci, to na jazyku“ – to je nejpříznačnější shrnutí Střelcovy povahy. Je to bodrý člověk, který ve společnosti budí respekt i rozpaky současně. Není vůbec zlomyslný, ale jeho prostořekost a upřímnost už dokázala odzbrojit mnoho jeho přátel. Když bude kolem sebe střílet šípy, bude se přitom usmívat, zatímco Vás smích brzy přejde. Abyste si to dokázali lépe představit – jeho výroky odpovídají přímočaré schopnosti trefně, avšak nešetrně komentovat okolí, např.: „Dnes vypadáš o moc lépe než minule, to jsi měl mastné vlasy a ten nemožný starý rolák. Opravdu se lepšíš!“ nebo „Už Tě konečně vzali na tu školu? Myslím, že než se dočkáš promoce, tak do té doby úplně zešedivíš.“ a konečně „Ta vajíčková pomazánka se vám opravdu povedla. Snad už se drůbežáři zbavili i té salmonely, co loni ještě tak řádila.“.

Slovní invektivy jsou u Střelců na denním pořádku. Často na Vás vychrlí šokující soudy a budou se u toho tvářit naprosto nevinně. Je to mnohdy skutečně zvláštní, jak tak chytrý člověk dokáže být zároveň slepý k vlastním výrokům. A přitom jsou Střelci velmi často sami přesvědčeni, že jsou největší diplomaté pod sluncem. Bohužel na ně platí spíše rčení divokého západu „nejdřív střílej, pak se ptej“. Těžko se na ně ale budete zlobit, když jim očividně chybí zlý úmysl.

Jsou to většinou sebejistí lidé, kteří opovrhují konvencemi. Odmítají se smířit s vážností života. Jsou smělí a vyhledávají dobrodružství nebo dokonce přímo nebezpečí, protože jejich živlem je oheň. Proto jsou Střelci většinou extrovertní. Takové, kteří se drží v ústraní, najdete jen ojediněle, ale ti pro změnu spřádají fantastické sny a míří svým šípem vysoko. Nejsou to beznadějní snílkové. Své plány přednesou ostatním až ve chvíli, kdy si budou jisti úspěchem. Pokud se z nějakého Střelce stane na čas poustevník, je to pro něj obvykle jen dobrá příležitost, jak vybrousit svůj ostrovtip do naprosté geniality.

Lidé narození ve znamení Střelce jsou vizionáři, kteří často svými myšlenkami předběhnou dobu. Samotný geniální nápad je však pouze polovinou úspěchu. Pokud Střelec nemá ve svém horoskopu neobvykle příznivou konstelaci planet, mohou mít tito lidé problémy dotáhnout své nápady do konce. Vytrvalost totiž není úplně v souladu s jejich svobodomyslností. Jsou ochotni spíše riskovat než vyčkávat a budovat dílo krůček po krůčku. Do milostných románků se vrhají rovněž bez rozmyšlení. Budiž jim však ke cti, že jsou štědří ke všem, kterých si váží nebo je mají rádi, a u stolu najdou vždy jedno místo navíc.

David – Numerologie, Výklad karet, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Střelce

Jsou to idealističtí muži, kteří nepostrádají nadšení. Jejich nevázanost se však může někdy vymknout z ruky. Dejte si pozor na jejich upřímnost. Pokud se jej letmo zeptáte, Střelec Vám bez uzardění řekne, kolik už měl známostí a jak dlouho trvaly. Budete ho muset možná i zarazit, když Vám bude chtít vylíčit všechny pikantérie spojené s jeho předchozím intimním životem. Samozřejmě takto netaktní nejsou rozhodně všichni muži narození ve Střelci, ale běžná žoviální přátelskost je typickým rysem skoro všech.

Střelci mnohdy nepěstují trvalé vztahy a rodinná pouta, která by měla přečkat staletí. Utužují přátelství s těmi, kteří si to zaslouží. Když mají pocit, že jiskra ze vztahu vyprchala, zamíří svůj šíp jinam. Pokud s ním chcete sdílet životní nadšení, dejte mu najevo, že Váš duch je stejně svobodný jako ten jeho.

Ženy ve znamení Střelce

Ženy v tomto znamení jsou spíše prostořeké dračice než vyhýbavé, stydlivé a poddajné služky. Vaše mužské ego se bude muset připravit na mnohé její nemístné, ale vtipné a bohužel i pravdivé poznámky. Může Vám na první schůzce u večeře říci: „Nevadí Ti, že jsi o centimetr menší než já? No, stejně to vypadá, že jsi hezký a chytrý.“ A než stačíte spolknout sousto, zareagovat nebo zrudnout, zachrání situaci za Vás: „Nic si z toho nedělej, mně to nevadí. Hodně významných mužů je malých. Třeba ten Napoleon, Frodo, Tom Cruise nebo Taťka Šmoula.“ A s chichotáním se pustí do špaget, aby jí nevychladly. Ona sama totiž ví, že pokud takovou dávku upřímnosti a jízlivosti neunesete hned na začátku, stejně byste spolu brzy přestali vycházet.

Ženy ve znamení Střelce rády cestují a jsou samostatné. Nečiní jim větší potíže žít samy. Protože mají obvykle dostatek kuráže, nebudou nadšeny ze slabochů a třasořitků. Jako partner ji budete muset oslnit odvahou a důvtipem. Pokud bude chtít reklamovat rozbitou žehličku, která je právě den po záruce, určitě to zvládne sama, ale je to zároveň velká výzva pro Vás, zda dokážete v jejích očích získat potřebný respekt. Záleží na Vás, jestli zvládnete prodavači vysvětlit, že s žehličkou obletěla dvakrát zeměkouli, a proto se díky časovému posunu záruka prodlužuje ještě o dva dny – nebo si vymyslíte jinou fantastickou historku – každopádně musíte se snažit a dokázat jí, že problém žehličky je ta nejmenší maličkost, kterou zvládnete vyřešit!

Žena ve Střelci nebude typická domácí hospodyňka a kariéra pro ni může být prvořadá (na úkor Vás), ale pokud ji omrzí potlesk spolupracovníků a vír společenského dění, může se pro ni stát domov bezpečným a vítaným přístavem klidu a jistoty.Známé osobnosti ve znamení Střelce

Muži

Brad Pitt, herec (18. prosince 1963)
Steven Spielberg, režisér (18. prosince 1946)
Frank Sinatra, zpěvák (12. prosince 1915)
Jimi Hendrix, kytarista (27. listopadu 1942)
Jim Morrison, zpěvák (8. prosince 1943)
Walt Disney, filmový producent (5. prosince 1901)
Woody Allen, režisér (1. prosince 1935)
Ozzy Osbourne, zpěvák (3. prosince 1948)
Bruce Lee, herec (27. listopadu 1940)
Jeff Bridges, herec (4. prosince 1949)
Samuel L. Jackson, herec (21. prosince 1948)
Ben Stiller, herec (30. listopadu 1965)
Tom Waits, zpěvák (7. prosince 1949)
Frank Zappa, kytarista (21. prosince 1940)
Beethoven, skladatel (17. prosince 1770)
Arthur C. Clarke, autor science fiction (16. prosince 1917)
Papež František, duchovní (17. prosince 1936)
Winston Churchill, politik (30. listopadu 1874)
Mark Twain, spisovatel (30. listopadu 1835)

Ženy

Britney Spears, zpěvačka (2. prosince 1981)
Scarlett Johansson, herečka (22. listopadu 1984)
Tina Turner, zpěvačka (26. listopadu 1939)
Kim Basinger, herečka (8. prosince 1953)
Sinead O'Connor, zpěvačka (8. prosince 1966)
Milla Jovovich, herečka (17. prosince 1975)
Christina Aguilera, zpěvačka (18. prosince 1980)
Edith Piaf, zpěvačka (19. prosince 1915)

České celebrity ve znamení Střelce

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Střelce

Stručná charakteristika

Chantal – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Střelce

Střelec

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce se Střelcem
Stručná charakteristika Střelce
Verše pro znamení Střelec