HoroskopyŠtír – znamení zvěrokruhu

Štír

Štír

Charakteristika pro znamení Štíra

24. říjen až 22. listopad
Planeta: Pluto
Živel: Voda
Klíčové vlastnosti: trpělivost, vášeň, svobodná duše, bystrý úsudek, má rád tajemství

Vyjít se Štírem občas není jednoduché. Urážky se od něj odrazí a pod komplimenty určitě neroztaje jako jarní sníh. Neplatí na něj tedy obvyklá taktika, která běžně ovlivňuje mezilidské vztahy. Nepotřebuje nikoho, aby mu vykládal, jak je dobrý. A když bude s Vaším lichocením souhlasit, určitě ho v duchu napadne „co ode mě ten člověk bude chtít, že mi tak lichotí“.

Štíři mají často velmi uhrančivý pohled. Pokud se Vaše pohledy setkají, určitě uhnete jako první. Bude se Vám zdát, že jeho oči Vámi pronikají jako nůž máslem. Hypnotizující intenzita takového zážitku Vás může překvapit. Jako by Štír věděl, na co myslíte. Ale naopak zjistit, na co myslí on, to bude věru mnohem větší oříšek.

Ač se to na první pohled nezdá, Štíři jsou velmi emocionální lidé a berou vše neuvěřitelně vážně. Vnější vyrovnaností maskují vulkán, který je schován v jejich nitru. Většinou mají dobré sebeovládání, ale vyvést Štíra z míry je samozřejmě možné. Pokud se tak stane, bude se ohánět jedovatým ocasem a je dobré se mu klidit z cesty.

Říká se „mít paměť jako slon“, ale protože žádné znamení Slona nemáme, mohlo by se docela dobře říkat „mít paměť jako Štír“. Neznamená to, že by Štír byl chodící encyklopedie, ale nikdy nezapomíná, jak se k němu chovají ostatní. I když Vám třeba odpustí, staré křivdy zůstanou stejně v jeho paměti. A naopak, Štír si uchová vzpomínky na každou Vaši laskavost, pozornost nebo upřímný dárek.

Na rozdíl od ostatních znamení, Štír zná tajemství smrti. Může za to jeho jedovatý hrot. Skutečný škorpión může probdít noci, aby vymyslel, jak se pomstít. Ale popravdě, touha po odplatě určitě není typickou vlastností Štíra. Jde jen o to, jak nakládá se svým jedem. Pokud v sobě zadržuje zlobu, není k lidem upřímný, pak může i smrtelně uštknout. Dusit své pocity pod pokličkou zkrátka není dobré. Štíři však mají silně vyvinutou intuici, přísný úsudek a vrozený psychologický talent, takže spíše, než by plýtvali energií na ukojení pomstychtivosti, budou se vyhýbat lidem, kteří to s nimi nemyslí dobře a budou naopak vyhledávat pevná přátelství. Těch je na světě jako šafránu. A v případě nouze se Štíři ukazují jako loajální přátelé, kteří jsou schopni obětovat pro ostatní mnohé – možná proto, aby vyzkoušeli vlastní limity, anebo spíše z principu a hlubokého přesvědčení, že světu lze pomoci jen tak, když každý začne sám u sebe a bude ostatním příkladem.

Štíři se často zajímají o tajemství. To může mít různé podoby: od dobré detektivky přes složité logické a matematické hádanky až po otázky náboženství a magie. Mají touhu objevovat. Štíři jdou neradi s proudem a jsou spíše samotáři. Ne že by snad nechodili do společnosti, ale se svoji osobností a zkušenostmi si obvykle vystačí. Příliš je nezajímá, co si o nich myslí ostatní. Nenechají si zkazit den takovou malicherností, jakou je názor souseda, přátel a někdy i rodiny. Duše Štíra bývá proto svobodná a otevřená.

Nesžírá ho závist k bohatství ostatních a netrpí sebelítostí. Nevěří falešným hodnotám a jako rodič nebude dětem stavět vzdušné zámky. Bude se je snažit (přiměřeně věku) připravovat na život takový, jaký skutečně je. Půjčí-li si od něj děti peníze, dost možná od nich bude chtít i úroky. Děti se s ním brzy naučí, že jsou určité hranice, které není možné překročit.

Berta – Výklad karet, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Štíra

Říká se, že Štíři jsou vášniví milenci. Neexistuje o tom žádná vědecká studie, ale s ohledem na jejich energii a tajemství, které je obklopuje, lze tomu jistě věřit. Pokud Vám tedy slovo vášeň nahání obavy, pak na Štíra raději zapomeňte. Vášeň samozřejmě nemusí znamenat pouze sex, ale také samotnou intenzitu vztahu – od síly polibku až k vyjádření jeho názoru na barvu Vašich tkaniček u bot. Zdá se Vám však na první pohled tak klidný a vyrovnaný? Věřte, že to jen předstírá. Co se vztahů týče, Štíři jsou dobří herci a jen málokdo ví, co se skutečně skrývá za jejich pronikavýma očima.

Když přijde na věc, mají výbušnou povahu, která dokáže způsobit ránu na celý život. Nikdy se proto muže Štíra neptejte, co si myslí, pokud nejste připravena vyslechnout si skutečnou pravdu. Šaty, účes nebo investice – vše Vám rád pochválí, když si bude myslet, že to skutečně stojí za to. Ano, někdy pochválí ze slušnosti i průměr, ale je opravdu lepší nespoléhat, že ho dlouho bude bavit malovat svět narůžovo. Raději strhne pásku z očí sobě i Vám, pokud má pocit, že žijete v klamu. Poddajnost a opatrnost, to věru nejsou vlastnosti, které by mu byly vlastní. Na oplátku Vás však může čekat nadmíru intenzivní vztah.

Ženy ve znamení Štíra

Ženy narozené v tomto znamení jsou přitažlivé, hrdé a sebevědomé. Co však víc, jsou především tajemné a to se mužům líbí. Jak se říká „do ženy a do melounu nevidíš“, což v tomto případě platí dvojnásob. Mysl ženy narozené ve znamení Štíra funguje jako rentgen. Když ji budete šeptat sladká slova do ouška, určitě se jí pohnou rty a usměje se na Vás. Kolik Vám ale z těch hezkých slov uvěří, je otázka. Pokud to s ní nemyslíte vážně, patrně jen ztrácíte čas, má Vás již dávno přečteného.

Tato odzbrojující vlastnost má však i své výhody. Sice mohou být Vaše snaha a záměry v očích té důmyslné ženy obnaženy, ovšem pokud Vás tak dobře zná, pak dokáže v mnohém odhadnout, co v životě hledáte a potřebujete. Může se proto stát důvěrnou milenkou ale i vnímavou partnerkou, která dokonale vystihne Vaše tajná přání.

Netouží však po obyčejném vztahu, hledá silnou osobnost. Určitě neméně výraznou, než je ona sama. Pokud jí takovou dokážete nabídnout, jedná se o poloviční úspěch. Díky její odvaze, nespoutanosti a vnímavosti Vás čeká mnoho intenzivních zážitků. Známé osobnosti ve znamení Štíra

Muži

Leonardo DiCaprio, herec (11. listopadu 1974)
Bill Gates, zakladatel firmy Microsoft (28. října 1955)
Richard Burton, herec (10. listopadu 1925)
Princ Charles, princ (14. listopadu 1948)
Pablo Picasso, malíř (25. října 1881)
Danny DeVito, herec (17. listopadu 1944)
Diego Maradona, fotbalista (30. října 1960)
Fjodor Michajlovič Dostojevskij, spisovatel (11. listopadu 1821)
Larry Flynt, mediální magnát (1. listopadu 1942)
Martin Scorsese, režisér (17. listopadu 1942)

Ženy

Julia Roberts, herečka (28. října 1967)
Björk, zpěvačka (21. listopadu 1965)
Whoopi Goldberg, herečka (13. listopadu 1955)
Demi Moore, herečka (11. listopadu 1962)
Winona Ryder, herečka (29. října 1971)
Jodie Foster, herečka (19. listopadu 1962)
Annie Girardotová, herečka (25. října 1931)
Grace Kelly, herečka (12. listopadu 1929)
Hillary Clinton, politička (26. října 1947)
Marie Curie, vědkyně (7. listopadu 1867)

České celebrity ve znamení Štíra

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Štíra

Stručná charakteristika

Ludmila – Výklad karet, Reiki na dálku, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Štíra

Štír

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce se Štírem
Stručná charakteristika Štíra
Verše pro znamení Štír