HoroskopyRak – znamení zvěrokruhu

Rak

Rak

Charakteristika pro znamení Rak

22. červen až 22. červenec
Planeta: Měsíc
Živel: Voda
Klíčové vlastnosti: náladovost, citlivost, spořivost, péče, uzavřenost

Voda představuje Rakův živel a jako taková je symbolem nevědomí. Raci proto podléhají často proměnám svých nálad, které vyvěrají právě z jejich nevědomí. Nechají se často unášet náladami a pocity, které nemají zcela pod kontrolou. Radost a smutek se střídají tak pravidelně jako souš a voda. Rak je velký snílek, který má spoustu inspirace a nápadů, ale stejně tak může lehce propadat depresím, když ho sny najednou opustí.

Lidé narození ve znamení Raka obvykle nedychtí po zájmu veřejnosti jako extrovertní Lvi. Mají spíše skromné vystupování, ale někde uvnitř je veřejný zájem samozřejmě těší. Díky své konzervativní povaze Raci nejsou příliš nakloněni změnám a dobrodružství. Mohou jim někdy uniknout i zajímavé a lukrativní příležitosti, protože nejsou schopni rychle vyrazit vpřed.

Když zastihnete Raka ve špatné náladě, není to často ze zlosti, ale protože je zklamán životem.  Achillovu patu představují jeho city. Jak se říká „slovo je mocnější než meč“, a proto můžete Raka nevhodnou poznámkou snadno ranit. Když se tak stane, stáhne se do samoty. Málokdy Vám bude pomstychtivě vracet ránu. Rakova klepeta slouží především k obraně.

Protože jsou lidé narození ve znamení Raka skutečně citliví, ostatní jim rádi sdělují svá tajemství. Rakova empatie je ovšem důmyslná, a proto často dokáže předem odhadnout, co mu lidé chtějí říci, ještě než to skutečně vysloví. A díky bohaté fantazii si umí lehce domyslet i všechny drobnosti, které jste mu záměrně zatajili. Člověk ve znamení Raka se rád dozví vše o Vás, ale na druhou stranu bude jen málokdy mluvit o vlastním soukromém životě. Má přece jen tvrdý krunýř, který chrání jeho nahé tělo.

Není lehké přesvědčit Raka, aby se vzdal něčeho, na čem mu opravdu záleží. Může to být přání, osoba i věc. Ať už se jedná o dobrou práci nebo starý ale památeční hrníček z dětství, pokud jej svírá v klepetech, rozhodně ho jen tak nepustí. Věděli jste, že v přírodě rakům dokonce naroste klepeto nové, pokud o původní přijdou? A stejné to bude i s člověkem narozeném ve znamení Raka. Když přijde o milovanou věc, bude ho to bolet více než ostatní, ale nakonec se s tím určitě vyrovná.

Než se do nějakého podniku Rak pustí, pečlivě plánuje a nedělá zbrklé kroky. Má rád oporu ve zkušenostech a osvědčených příkladech. Bál by se rozjet něco velkého na vlastní pěst. Představa, že by se vrhl například do spekulování na burze, je nepravděpodobná. A pokud by se tak stalo, rozhodně ne z touhy riskovat, ale protože by měl důvěrné informace z nejvyšších míst, jak se bude nyní dařit hospodářství. Když se stane a plán náhodou selže, mají Raci tendenci analyzovat důvody neúspěchu spíše, než že by prohru setřásli a pustili se rychle do další akce.

Rak má rád bezpečí domova a finanční jistotu. I když cestuje, je pro něj vždy důležité, aby se měl kam vrátit. Peněz a materiálních statků nemá nikdy dost, protože nemůže vědět, jaká pohroma může v budoucnu přijít a zmařit i ty nejlepší plány. Rak chce být připraven. Stejně, jako se s láskou a oddaností bude starat o vzkvétající zahrádku, bude se pečlivě věnovat i svému bankovními kontu. A pokud Vám někdy řekne, že je na mizině, pravděpodobně to znamená, že má v trezoru ještě zlatou cihlu po babičce nebo záložní účet ve švýcarských francích, na který by však sáhl, jen kdyby vypukla válka.

Raci jsou starostliví opatrovatelé a rodiče. Rádi se vyhýbají bouřlivým vodám a nesnáší mrhání prostředky. Marnotratní požitkáři nebudou patřit mezi jejich dobré přátele. A pokud někoho takového ve svém okolí mají, myslí si o něm v duchu své.

Lea – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Raka

Pravý Rak potřebuje lásku. Je to pečovatelský typ a fyzická blízkost pro něj znamená hodně. Partnerce bude skládat básně a vymýšlet romantická překvapení. Dokázal by ji snést modré z nebe, když se opravdu zamiluje. Jenže díky jeho náladovosti a ne právě otevřenému srdci není lehké hned poznat, jaký vztah k Vám chová. Může to být přelétavý sukničkář, ale i věrný a citlivý přítel. Než to zjistíte, bude to chvíli trvat.

Rak dělá rád okliky. Jen pomalu odkrývá karty a nechává ostatní zkoumat jeho tajemství. V práci to bude málomluvný odborník. Díky bohaté fantazii má rovněž blízko k umění. Složit báseň nebo namalovat obraz pro něj bývá lehčí než pro ostatní znamení. Je ctitel vybraných věcí a pravděpodobně se bude rád bavit o kultuře. Možná Vám i ukáže sbírku desek nebo grafik, kterou má na půdě.

Pokud hledáte někoho, kdo hlídá spotřebu benzínu u svého auta a kdo podává daňové přiznání včas, jste na správném místě. Sice mu dlouho trvá, než si Vás pustí skutečně k tělu, ale na druhou stranu, pokud Vás Rak chytí do svých klepet, jen tak Vás z nich nepustí

Ženy ve znamení Raka

Její planetou je Měsíc a živel voda, takže ideální bude procházka v nočním svitu okolo řeky (taková procházka po vyhřáté noční pláži u moře by byla samozřejmě ještě lepší, ale při takové by dost možná roztálo srdce každé ženy). Nebude se Vám při ní určitě příliš svěřovat – to spíše, pokud se jí nechcete zpovídat Vy. Jestli to s ní myslíte skutečně vážně, stejně se o Vás dozví dříve či později vše potřebné, takže proč ji nevyjít na první schůzce trochu vstříc.

Když ženě narozené ve znamení Raka někdo ublíží, je schopná vyrazit do nákupního střediska, aby si udělala radost a zapomněla na bolest. Jinak ale bude jako spořivá hospodyně určitě utrácet méně než vydělá.

Co se týče námluv a dvoření, je pravděpodobné, že první krok neudělá ona, ale budete to muset být Vy. Typický Rak totiž váhá a pohybuje se zpět nebo do strany, takže se k ní budete muset přiblížit jako první. Připravte se ale na to, že její nálady se mění jako měsíční fáze. Musíte ji proto umět utěšit ve chvílích, kdy bude pochybovat, jestli je skutečně krásná, jestli umí vařit a jestli ji opravdu máte rádi. Pokud se do Vás skutečně zamiluje, bude se Vás držet klepety houževnatě možná až navěky.Známé osobnosti ve znamení Raka

Muži

Tom Cruise, herec (3. červenec 1962)
Tom Hanks, herec (9. červenec 1956)
Sylvester Stallone, herec (6. červenec 1946)
Harrison Ford, herec (13. červenec 1942)
David Hasselhoff, herec (17. červenec 1952)
Lionel Messi, fotbalista (24. červen 1987)
Princ William, vévoda z Cambridge (21. červen 1982)
George Michael, zpěvák (25. červen 1963)
Carlos Santana, kytarista (20. červenec 1947)
Ringo Starr, bubeník (7. červenec 1940)
Ernest Hemingway, spisovatel (21. červenec 1899)
Dalajláma (Tändzin Gjamccho), duchovní (6. červenec 1935)
Nelson Mandela, politik (18. červenec 1918)
George W. Bush, politik (6. červenec 1946 )
Rembrandt van Rijn, malíř (15. červenec 1606)

Ženy

Princezna Diana, princezna z Walesu (1. červenec 1961)
Meryl Streep, herečka (22. červen1949)
Pamela Anderson, modelka (1. červenec 1967)

České celebrity ve znamení Raka

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Raka

Stručná charakteristika

Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Raka

Rak

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Rakem
Stručná charakteristika Raka
Verše pro znamení Rak