HoroskopyLev – znamení zvěrokruhu

Lev

Lev

Charakteristika pro znamení Lev

23. červenec až 22. srpen
Planeta: Slunce
Živel: Oheň
Klíčové vlastnosti: vůdčí typ, hrdý, štědrý, velkorysý, silný a schopný

Lev je bystrý a hrdý vládce. Najdete ho, jak se vyhřívá na slunci, anebo jak běží za svým cílem. Tím je většinou jeho práce. Lev je dost chytrý na to, aby neplýtval energií a zbytečnou snahou. Když ví, že podlahu lze snadno zamést pořádným koštětem, určitě si na takovou práci nevezme zubní kartáček. Podlaha je ovšem záležitost, o kterou se Lev patrně vůbec starat nebude (pokud náhodou není majitelem velké úklidové firmy). Má v životě jiné důležitější cíle. Opravdu rád komukoli poradí, jak s takovou špinavou podlahou rychle a efektivně zatočit. Lvi mají v povaze nešetřit radami a řídit ostatní.

Bývají to vynikající organizátoři, kteří chápou priority a umí rozdělit práci. Když už se do něčeho pustí, musí to stát za to. Těžko byste hledali Lva, který místo práce skládá obrovské puzzle. Bude buď raději odpočívat, nebo se vydá mezi lidi. Tam zapůsobí přímočaře a sebejistě. Lev, který by se ve společnosti vyjadřoval neobratně, křečovitě a trapně, bude nejspíš naprostou výjimkou. Jeho pohyby i styl promluvy jsou totiž rozvážné. A pokud mu chcete udělat radost nebo si ho naklonit, zalichoťte mu! Každý správný Lev rád slyší, jak je dobrý.

Lev potřebuje k životu lásku. Je hrdý a za jeho hrdostí se skrývá kromě velké dávky sebejistoty právě i láska. Musí milovat někoho nebo něco, aby jeho život nebyl jen vyprahlou pouští. Vášně mu dodávají energii a motivaci. Život bez lásky by pro něj byl jako den bez slunce.

Lvi mají rádi kvalitní věci a nejen to, jsou ochotni utrácet za skutečný luxus. Uznejte sami, že představa Lva, který jede ve starém trabantu, je prostě legrační. Přepychová limuzína mu sluší více. Ať už je mladý nebo starý, určitě má svoji hlavu a nebude lehké ho přimět k nějaké změně. Lvi prostě nejsou příliš tvární. Brání jim v tom jejich hrdost. Pokud už se musí z nějakého důvodu smířit s chybou a veřejně ji přiznat, určitě mu při tom nenaskáčou krůpěje potu na čele a nebude  prchat se staženým ocasem. Spíše jen rozmrzele mávne tlapou a zamumlá něco o tom, že „chybovat je přece lidské“ nebo „kdo nic nedělá, nic nepokazí“ a rozvážně odkráčí.

Obvykle mají v oblibě sporty, protože jsou přirozeně soutěživí a rádi se Vám pochlubí svými úspěchy. Lev ve skupině buď vyniká v jejím středu, nebo se bude držet důstojně stranou. Ale to jen v případě, když tuší, že by si mohl zbytečně pokazit pověst. Znáte přísloví: „Není důležité, co děláš, ale jak při tom vypadáš.“. Ne, že by byl typický Lev náfuka, kterému záleží pouze na dojmu, ale je prostě rád, když má vše určitý styl a úroveň.

Lev jako příživník? To je něco neslýchaného. Lvi v sobě mají přirozenou autoritu a mnohdy ani nezakrývají svůj vlastní pocit nadřazenosti. Málokdy najdete Lva, který by spoléhal na ostatní a měl na tom dokonce postavenu svoji existenci. On je naopak tím, na kterého spoléhají ostatní. Zkuste mu nabídnout pomoc, určitě ji odmítne.

Obvykle nejedná impulzivně, ale samozřejmě se dokáže rozzuřit, obzvlášť pokud ho ostatní neposlouchají a je to třeba i znát na výsledcích. To je pak lepší ztratit se z jeho dosahu. Na druhou stranu Lvi nejsou zatrpklí. Naopak, jsou velkorysí a umějí odpouštět. Pokud jste mu způsobili nějakou újmu a čestně se omluvíte, je téměř jisté, že ji Lev přijme a na nešťastnou věc zapomene.

Emanuela – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Minulé životy a karma, Reiki na dálku

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Lva

Zpravidla to nejsou žádní skrblíci. Pod stromeček Vám koupí drahý parfém z Paříže spíš než laciný sportovní deodorant z televizní reklamy. Správný Lev Vás vezme do lepší restaurace a květin přinese celou kytici spíš než jednu osamocenou růžičku.

Lev se dokáže galantně dvořit a je pohledný nápadník. Čeká Vás rušný společenský život, protože se s Vámi bude chtít pochlubit i na veřejnosti. A pokud se rozhodnete pro vážný vztah, pak počítejte s tím, že mu bude záležet na všem, co děláte i co si myslíte, jaké máte šaty a přátele – Lev má prostě obvykle pocit, že mu partnerka náleží zcela tělem i duší. Připravte se proto, že Vám bude mluvit do života. Na druhou stranu Vás ale bude chránit a milovat. Buďte jeho publikem a dejte mu najevo, jak je dokonalý. Stane se z něj pak roztomilé kotě.

Lvi jsou sice laskaví a štědří, ale někdy tak zaujetí sami sebou, že nejsou dostatečně vnímaví k citům druhých. Dokáží být proto občas netaktní a upřímní tak, až to zabolí. Není to ale z důvodu, že by Vás chtěli záměrně zraňovat, ale protože jsou přímočaří a nemají rádi okliky a intriky.

Muži ve znamení Lva jsou obvykle žárliví. Jistě si nebudou rozumem ospravedlňovat Vaši nevěru. Život pro něj není šachová partie. Jak cítí, tak i jednají. Je to přece šelma a přirozeně vnímá, že svět musí mít určitý řád. I proto by jen těžko snesl družku, která by jej výrazně převyšovala doma nebo ve společnosti. Muž Lev má být pánem a lev je prostě král zvířat.

Ženy ve znamení Lva

Jsou to inteligentní, schopné a silné ženy. Taková Lvice rozhodně není zamlklá domácí hospodyňka, která by Vám po večerech seděla u nohou a dychtivě hltala každé Vaše slovo. Na takovou „poddanou“ Lvici, která by Vám pokorně sloužila, rychle zapomeňte.

Chce si budovat vlastní kariéru a Vy budete rádi, když Vám jako partnerka vyjde vstříc. Už to, že svolí, abyste ji citově vlastnil, pro ni může být ústupek hrdosti. Sama sebe považuje za luxusní zboží, takže když dovolila, abyste se jí dvořil anebo ji dokonce miloval, pasovala Vás tímto z obyčejného muže na šlechtice.

Bude Vás ale milovat, jen pokud ji dokážete, že jste silní. Nemusíte proto hned vypadat jako Arnold Schwarzenegger (mimochodem, ten je znamením skutečně také Lev), ale očekává někoho, kdo má pěknou postavu, sexappeal a pokud možno i něco v peněžence. Živit Lvici totiž není žádná legrace. Pokud se jedná o mladou dívku v pubertě, půjde s Vámi možná na párek v rohlíku, ale pokud se bavíme o zralé ženě, počítejte pak s tím, že ji rohlíkem určitě neopijete.

Jestli Váš dům připomíná chatrč a Vy vypadáte jako vesnický balík, kterému sláma čouhá z bot, pak jsou Vaše vyhlídky mizivé. Lvice chce pořádný prostorný dům nebo raději rovnou palác. Ona sama taky nebude běhat v rozedraných teplácích s neučesanými mastnými vlasy, ze kterých byste cítili zápach cigaretového kouře. Bude to dáma, které učarujete jen honosným příbytkem a Vaší vlastní dokonalostí. 

Nežárlete na ni, pokud chce být středem pozornosti. Lvice se rády vyhřívají na výsluní. Jsou už prostě takové a nemohou si pomoci. Jen těžko byste je předělávali a upřímně řečeno žádná Lvice ani nestojí o to, aby jí někdo radil a usměrňoval (snad jen v jejich rozmarných výdajích to může být někdy zapotřebí).

Nezapomeňte, že i když může mít jemnou a klidnou povahou, pokud bude třeba, vytáhne drápy a pustí se do boje. Obzvlášť, cítí-li se ohrožena. Drápy má schované, ale jsou jaksepatří ostré.Známé osobnosti ve znamení Lva

Muži

Barack Obama, prezident USA (4. srpna 1961)
Bill Clinton, bývalý prezident USA (19. srpna 1946)
Arnold Schwarzenegger, sportovec, herec a politik (30. července 1947)
Mick Jagger, zpěvák (26. července 1943)
Robert De Niro, herec (17. srpna 1943)
Dustin Hoffman, herec (8. srpna 1937)
Sean Penn, herec (17. srpna 1960)
Robert Redford, herec (18. srpna 1936)
Antonio Banderas, herec (10. srpna 1960)
David Duchovny, herec (7. srpna 1960)
Wesley Snipes, herec (31. července 1962)
Woody Harrelson, herec (23. července 1961)
Kevin Spacey, herec (26. července 1959)
Louis Armstrong, muzikant (4. srpna 1901)
Neil Armstrong, kosmonaut (5. srpna 1930)
Usain Bolt, sportovec (21. srpna 1986)
Pete Sampras, sportovec (12. srpna 1971)
Fidel Castro, politik (13. srpna 1926)
Hugo Chavez, politik (28. července 1954)
Henry Ford, zakladatel automobilky (30. července 1863)
Alexander Fleming, vědec (6. srpna 1881)
Alexandre Dumas, spisovatel (24. července 1802)
Stanley Kubrick, režisér (26. července 1928)
Carl Jung, vědec (26. července 1875)

Ženy

Madonna, zpěvačka (16. srpna 1958)
J. K. Rowling, spisovatelka (31. července 1965)
Jennifer Lopez, herečka (24. července 1969)
Sandra Bullock, herečka (26. července 1964)
Whitney Houston, zpěvačka (9. srpna 1963)

České celebrity ve znamení Lva

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Lva

Stručná charakteristika

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Lva

Lev

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce se Lvem
Stručná charakteristika Lva
Verše pro znamení Lev