HoroskopyKozoroh – znamení zvěrokruhu

Kozoroh

Kozoroh

Charakteristika pro znamení Kozoroh

22. prosinec až 20. leden
Planeta: Saturn
Živel: Země
Klíčové vlastnosti: rozumný, cílevědomý, zodpovědný, čestný, realista

Co je Kozoroh vlastně zač a jak si ho nejlépe představit? Ideální podoba je pravděpodobně horský kamzík! Správný Kozoroh totiž umí lézt po společenském žebříčku stejně obratně jako jeho čtyřnohý vzor po horách. Bude dávat velký pozor, kam šlápne, protože každý chybný krok může skončit velmi bolestivým pádem.

Pokud se bavíme o dospělém Kozorohovi, nebude to žádné skotačivé kůzle. Ví, že základem úspěchu je sebekázeň. Respektuje autority a ctí tradice. Jedině tak může v náročných podmínkách přežít a vyšplhat se až na vrchol.

Kozoroh je zemské znamení. Nedívá se proto zasněně do nebe, ale před sebe, aby nezakopl. Tito lidé dokáží obvykle dobře rozlišovat, co jim pomáhá v dosahování vytyčených cílů. Žárlivost, hněv, pomstychtivost, rozhazovačnost nebo pýcha jsou překážky, které je lepší překonat, protože nepomáhají záměrům Kozoroha. Nekontrolované vášně v nich mohou vzbuzovat pouze rozpaky.

Ví, že příležitost nemusí na jeho dveře klepat dvakrát. Vypadá proto jako vypočítavý, ale on sám si připadá prostě jen rozumný. Pokud nedokážete následovat správné příklady a naslouchat dobrým radám, nebudou s Vámi ztrácet čas. Kozorohové jsou nezávislí a umí si poradit i v náročných podmínkách.

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Kozoroha

Typický Kozoroh působí dojmem rozvážného kovboje. Je to praktický muž, který má vážné úmysly, vyrovnané chování a jeho život lemují odvážné činy. Jeho povahu nezměníte mávnutím kouzelného proutku, takže pokud se těšíte na ztřeštěného uličníka, který s Vámi bude běhat bosý v ranní rose, budete asi zklamaná. Připravte se spíše na ironické vtípky, kterými okoření už Vaši první společnou vycházku.

Muži ve znamení Kozoroha nedávají své potřeby příliš najevo, takže někdy přijdou trochu zkrátka. Je těžko představitelné, že by si řekl o pochvalu, pohlazení nebo soucitné slovo. To ovšem neznamená, že po něčem takovém ve skrytu duše netouží.

Jeho sny jsou realistické. Pokud mu budete na blízku, určitě se neztratíte v pralese ani ve víru velkoměsta. Správný Kozoroh se totiž bude důkladně rozhlížet, než se vydá na nějakou cestu. Dá si pozor, aby neskákal zbůhdarma jako ztřeštěný ze skály na skálu a přišel při tom k úhoně.

Pokud jej chcete zaujmout, přesvědčte ho, že jste praktická a spolehlivá. Můžete ho oslnit Vašim rodokmenem nebo poutavým životním příběhem. Netouží po bázlivé hospodyňce, která se bojí vystrčit nos z domu, ani po nudné perské kočce, která se bude jen vyhřívat na jeho kanapi. Když si Vás vybere, bude to jistě po zralé úvaze. Málokdy se Kozoroh ožení ve spěchu, aby toho později litoval.

Co se týče dětí, nebude je zrovna rozmazlovat. Ví, že dodržování sebekázně, úcty a povinností je základem smysluplného života. Nicméně svoji přísnost dokáže dětem oplatit třeba velkorysými narozeninovými večírky nebo štědrými Vánocemi. Ratolestem vštípí smysl pro organizaci a spolehlivost. Pokud to nezadusí jejich elán a fantazii, určitě jim to pomůže v dospělosti, aby odolaly mnohým nástrahám a pokušením.

Ženy ve znamení Kozoroha

Tyto ženy mají společenský šarm a přirozený inteligentní vzhled. Pokud myslíte, že během pár vteřin poznáte, jestli otcem té svůdné bytosti před Vámi je univerzitní profesor nebo horník z Ostravy, jste na omylu. Díky vrozenému půvabu a dobrým způsobům této ženy budete ohledně jejího původu dlouho na pochybách. A ptát se na něj rovnou by od Vás nebylo příliš taktní.

Ženy ve znamení Kozoroha jsou pevně odhodlány ukořistit toho pravého muže. A to je ten, na něhož mohou být samy hrdé a který bude dětem dobrým vzorem. Cílem při výběru partnera jsou jednoduše schopnost hmotného zabezpečení a dostatečná autorita. Žena Kozoroh je realistka a neuvěří Vašim plánům, pokud jsou příliš neurčité nebo velikášské. Jakmile však jednou vycítí, že jste šikovný a dostatečně ambiciózní, stane se z ní přítulná kočka a přirozeně to povzbudí i její vášeň.

Hospodárnost pro ženu Kozoroha neznamená nutně kupování laciných věcí. Dobré boty, které vydrží pár let, jsou totiž nakonec levnější, než každoroční výměna nekvalitních tenisek z vietnamské tržnice. A nůž z nejtvrdší kalené oceli, který Vám na společné cestě kolem světa třeba zachrání život, je doslova k nezaplacení. Šetřit je potřeba na pravých místech. A tato žena ví, která to jsou.

Nemusíte ji neustále zahrnovat komplimenty. Je pragmatická a obvykle dobře ví, jak je krásná a chytrá. Pokud budou Vaše lichotky falešné, velmi rychle to vycítí. Chcete-li ji přenést ve svatebních šatech přes práh, mějte pod ním pevné základy a hypotéku pokud možno splacenou. Ocení Vaši fantazii a smysl pro romantickou chvilku, ovšem každý pohádkový skřítek by u ní pořídil lépe, kdyby nedělal tajnosti a raději rovnou prozradil, kde má schovaný poklad.Známé osobnosti ve znamení Kozoroha

Muži

Elvis Presley, zpěvák (8. ledna 1935)
Mel Gibson, herec (3. ledna 1956)
Nicholas Cage, herec (7. ledna 1964)
Jim Carrey, herec (17. ledna 1962)
Kevin Costner, herec (18. ledna 1955)
Denzel Washington, herec (28. prosince 1954)
Anthony Hopkins, herec (31. prosince 1937)
Gerard Depardieu, herec (27. prosince 1948)
Cary Grant, herec (18. ledna 1904)
Humprey Bogart, herec (25. prosince 1899)
Val Kilmer, herec (31. prosince 1959)
Orlando Bloom, herec (13. ledna 1977)
Tiger Woods, golfista (30. prosince 1975)
David Bowie, zpěvák (8. ledna 1947)
Ricky Martin, zpěvák ( 24. prosince 1971)
Rod Stewart, zpěvák (10. ledna 1945)
Richard Nixon, prezident USA (9. ledna 1913)
Marilyn Manson, zpěvák (5. ledna 1969)
Muhammad Ali, boxer (17. ledna 1942)
Johannes Kepler, astronom (27. prosince 1571)

Ženy

Kate Moss, modelka (16. ledna 1974)
Annie Lennox, zpěvačka (25. prosince 1954)
Carla Bruni, modelka (23. prosince 1967)
Marlene Dietrich, herečka (27. prosince 1901)

České celebrity ve znamení Kozoroha

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Kozoroha

Stručná charakteristika

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Kozoroha

Kozoroh

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Kozorohem
Stručná charakteristika Kozoroha
Verše pro znamení Kozoroh