HoroskopyBýk – znamení zvěrokruhu

Býk

Býk

Charakteristika pro znamení Býka

21. duben až 20. květen
Planeta: Venuše
Živel: Země
Klíčové vlastnosti: klidný, tolerantní, stabilní, trpělivý, opatrný, praktický, materiálně založený

Pokud řeknete Býkovi, že je tvrdohlavý, on Vám určitě vysvětlí, že je přece pouze trpělivý a opatrný. Ale nenechte se zmást, pokud si něco umíní, skutečně s tím jen těžko pohnete. Ostatně představte si skutečného býka. Jak myslíte, že byste ho dokázali přemluvit, aby dobrovolně přešel louku, pokud bude na nějakém pohodlném a travnatém místě? Asi těžko. A s lidmi ve znamení Býka je to úplně stejné.

Jsou velmi tolerantní. Můžete kolem nich skotačit a pošťuchovat je, ale Býci Vás budou při nejlepším považovat za obyčejný hmyz a oženou se leda ocasem (tedy přesněji řečeno mávnou rukou nad Vašim tlacháním a skopičinami). Běda však, když se je pokusíte proti jejich vůli někam dostrkat násilím nebo zaútočíte na jejich čest. To je největší chyba, které se můžete dopustit.

Když už chcete prosazovat své názory před přítelem nebo partnerem ve znamení Býka, nesnažte se o to alespoň na veřejnosti. Ať už je to žena nebo muž, nenechá si od Vás dlouho skákat do řeči, opravovat nebo dokonce rázně kritizovat. Jakmile Býka zaženete do kouta, změní se tato laskavá bytost v rozžhavenou lokomotivu, která v lepším případě okamžitě zmizí z místnosti a v tom horším při tom ještě schytáte pár pěkných nadávek o Vaší nevychovanosti a neúctě, ne-li dokonce pohlavek.

Každý Býk touží mít svoji pastvinu (rozumějte dům s pořádnou zahradou), protože jeho živlem je země a má k ní tak ze své podstaty blízko. Pokud Býk takový dům ještě nemá, tak po něm určitě touží. A když už se musí spokojit s nějakým skromným bydlením, například v panelovém domě, vsaďte se, že bude mít na balkóně velké truhlíky s květinami a každou volnou chvíli zamíří do přírody, aby se nadýchal čerstvého vzduchu.

Býci nepatří mezi družná znamení. Ne, že by snad neměli přátele, naopak. Jen jich není většinou mnoho. Proč? Protože skuteční přátelé musejí být spolehliví a slušní lidé, kteří ctí dobré mravy. A takové spočítáte obvykle na prstech jedné ruky. Zkuste mu párkrát neodpovědět na e-mail nebo opakovaně na poslední chvíli zrušit schůzku a budete okamžitě suspendováni z kategorie přátel mezi obyčejné známé.

A když jsme u přátel – Býk rozhodně netouží mít na Facebookovém profilu tříciferné číslo v této kolonce. Je to konzervativní člověk s úsporným postojem k životu. Pasivita mu v mnoha ohledech vyhovuje. Raději Vás pohostí u sebe, než aby se trmácel po návštěvách. To ovšem jen v případě, že má právě uklizeno a nemusel by se stydět za svůj domov. Ten pro něj vždy hodně znamená.

Není to nervózní a roztěkaný typ. „Pospíchej pomalu“ jen Býkovo skutečné životní krédo. Nemá rád velké změny. Buduje své království pomalu ale jistě. Na rozdíl od jiných znamení nechápe, proč by měl manipulovat s ostatními. Stačí přece, že všichni ví, komu patří tahle louka, na které právě stojí. Kdo má skutečně zájem o kontakt s ním, cestu si určitě najde.

Jaké auto by podle Vás slušelo Býkovi? Určitě si nepořídí nápadné červené Ferrari (to by Vám poradil ostatně každý toreador, ať s touto barvou na Býka nechodíte). Bude to spíš nenápadné, ale silné a spolehlivé auto modré barvy, které mu dodá pocit klidu a bezpečí. Modrá se dokonale hodí k jeho rozhodnému, ale mlčenlivému postoji.

Jakmile se pro něco rozhodne, těžko s ním pohnete. Chce, aby ho ostatní především nechali na pokoji. Navíc je poměrně nedůvěřivý k čemukoli novému. Od neobvyklé lékařské rady, přes novinky v penzijním pojištění, až po stálé inovace na sociálních sítích. To vše může dělat Býkům vrásky na čele.

Mají smysl pro praktické a materiální záležitosti a k životu se staví velmi zodpovědně. Žena, která neschvaluje partnerovy kamarády, je bude nejspíše zcela ignorovat. Naopak unavený muž, který netouží večer po vycházce do společnosti, bude představovat pro partnerku skutečně neřešitelný problém.

Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Býka

I přesto, že je to rozvážný a opatrný člověk, rozhodně je to romantik! Jeho planetou je totiž Venuše. Nevrhne se za Vámi střemhlav ze skály jako orel, aby Vás sevřel jako kořist v náručí. Ale pokud dospěje k názoru, že jste Vy ta pravá, bude schopen Vám trpělivě posílat celý rok růže, jednu po druhé každý den, dokud Vás nepřesvědčí o hloubce svých citů.

Muži ve znamení Býka mají životní tachometr nastavený pouze na jednu rychlost. Pokusy strhnout Býka do víru společenského dění nebo vyburcovat jej k nějaké ztřeštěné akci budou pravděpodobně neúspěšné. Pokud se Býk chce nevázaně bavit, dá Vám to sám najevo. Když už se rozhodnete uspořádat neohlášený večírek, kterým ho chcete překvapit, určitě na něj nezvěte nějaké pochybné existence. Ocení pouze přátele na úrovni, kteří mají seriozní cíle a přiměřené ambice.

Pokud si za partnera zvolíte Býka, nebudete mít důvody ke stížnostem. Na rozdíl od mnoha ostatních snílků on Vám nebude stavět vzdušné zámky, ale zařídí skutečný dům za skutečné peníze. Bude klidný a tolerantní. A bude poctivě střádat každou korunu na Vaši společnou budoucnost, což není jako základ dobrého vztahu vůbec málo.

Ženy ve znamení Býka

Jsou to ženy, které stojí nohama pevně na zemi. Rozhodně nejsou vrtkavé a mají smysl pro pořádek, tradice i povinnosti. Ženy narozené ve znamení Býka si zakládají na svém soukromí a také na hmotném bezpečí. Když k nějaké půjdete, všimněte si, že má na dveřích jeden bezpečnostní zámek navíc. Možná Vám řekne, že je to kvůli pojišťovně, ale nevěřte jí, jde určitě o pocit vlastního bezpečí. Ten se však dostaví pouze v tom případě, že má k tomu ještě v lednici i ve spíži dostatečnou zásobu potravin.

Otevřeným konfliktům se obloukem vyhýbá. „Žít a nechat žít“ to je její životní filosofie. Nemá-li někoho ráda, prostě ho ignoruje, ale nesnaží se vymýšlet způsoby, jak mu ztrpčit život. Naopak, pokud se do někoho zamiluje, bude o něj usilovně stát, ať se děje, co se děje. V lásce bude vytrvalá a najde pro Vás vždy nějakou omluvu, proč se třeba právě nedaří. Když dostanete v práci výpověď, zlomíte si nohu nebo Vám ukradnou na letišti kufr, budete mít vedle sebe houževnatou oporu, která se neštěstím hned nerozpláče.

Taková žena však za svoji naprostou upřímnost očekává, že se budete věnovat stejnou měrou i Vy jí. I když je tolerantní, nevěra je to poslední, co by přenesla přes srdce. Že muži s ženami flirtují, na to je připravena a nebude dělat poprask kvůli tomu, že partner čas od času zapomene oči na jiné. Ale jejím živlem je země, takže touží po přirozeném vztahu a hmatatelný kontakt pro ni znamená mnoho. Jako obchodní cestující, který se ukáže doma pouze na víkend, pro ni asi nebudete představovat příliš lákavou partii. Žena ve znamení Býka touží po tom, aby ji někdo každé ráno políbil na čelo a večer pro změnu objal a vzal za ruku.Známé osobnosti ve znamení Býka

Muži

George Clooney, herec (6. května 1961)
Jack Nicholson, herec (22. dubna 1937)
Al Pacino, herec (25. dubna 1940)
Bono, zpevák U2 (10. května 1960)
Harvey Keitel, herec (13. května 1939)
Pierce Brosnan, herec (16. května 1953)
Dennis Hopper, herec (17. května 1936)
James Stewart, herec (20. května 1908)
Henry Fonda, herec (16. května 1905)
David Beckham, fotbalista (2. května 1975)
Enrique Iglesias, zpěvák (8. května 1975)
Stevie Wonder, zpěvák (13. května 1950)
Andre Agassi, tenista (29. dubna 1970)
Tony Blair, politik (6. května 1953)
William Shakespeare, spisovatel (23. dubna 1616)
Jan Pavel II, papež (18. května 1920)
Salvador Dali, malíř (11. května 1904)
Sigmund Freud, psychoanalytik (6. května 1856)
Vladimír Lenin, politik (22. dubna 1870)

Ženy

Barbra Streisand, herečka (24. dubna 1942)
Andie MacDowell, herečka (21. dubna 1958)
Penelope Cruz, herečka (28. dubna 1974)
Cate Blanchett, herečka (14. května 1969)
Audrey Hepburn, herečka (4. května 1929)
Uma Thurman, herečka (29. dubna 1970)
Michelle Pfeiffer, herečka (29. dubna 1958)
Renee Zellweger, herečka (25. dubna 1969)
Janet Jackson, zpěvačka (16. května 1966)
Adele, zpěvačka (5. května 1988)
Královna Alžběta II., královna (21. dubna 1926)

České celebrity ve znamení Býka

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Býka

Stručná charakteristika

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Býka

Býk

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Býkem
Stručná charakteristika Býka
Verše pro znamení Býk