HoroskopyBeran – znamení zvěrokruhu

Beran

Beran

Charakteristika pro znamení Beran

21. březen až 20. duben
Planeta: Mars
Živel: Oheň
Klíčové vlastnosti: iniciativní, odvážný, podnikavý, důvěřivý, srdečný, netrpělivý

Lidé narození ve znamení Berana jsou průbojní a ambiciózní. Snadno se pro něco nadchnou. Typický Beran je průkopník, který motivuje ostatní svým příkladným nadšením. Jsou to často idealisté, kteří své myšlenky hlasitě hájí. To může mít jak podobu radostného nadšení při kavárenské diskusi, tak i zaslepeného odhodlání rytíře na křižáckém tažení.

Jejich povaha je přímočará. V zápalu boje často Beran hodí opatrnost za hlavu. Jde rovnou k věci bez jakékoli nerozhodnosti, čehož může samozřejmě později litovat. Když se s Vámi chce podělit o novou myšlenku nebo zážitek, neváhá, zvedne telefon a rovnou Vám zavolá. Že jste zrovna v práci nebo na nákupu? To může být nepříjemné  spíše pro Vás než pro něj. Vychrlí na Vás všechny své dojmy a nápady a jen možná se na konci zeptá: „Jak se máš vůbec Ty? Doufám, že nevolám nevhod?“.

Beran je prvním znamením zvěrokruhu a představuje tak jakéhosi „novorozence“ (obdobný případ je i první tarotová karta Blázen, se kterou má společné rysy). Proto jsou lidé narození v tomto znamení i v dospělosti obklopeni určitou aurou nevinnosti a bezelstnosti, která mírní jejich sobectví. Stejně jako děti jsou Berani spontánní a bezstarostní. Zítřek je pro ně daleko, včerejšek už zase pryč, takže jediná pořádná chvíle pro život je právě teď. Beran doslova žije pro dnešek.

Beranům schází určitá jemnost, pokora a smysl pro společenský takt. Navíc jsou často netrpěliví, což je pak ta nejhorší kombinace pro jejich diplomatické schopnosti. Málokdy proto najdete Berana na nějakém diplomatickém místě, které by od něj vyžadovalo umět se přetvařovat,  vyčkávat a důmyslně kličkovat. Politické kruhy pro ně nejsou tím nejlepším místem k realizaci. Pokud ovšem na nějakého Berana v politice narazíte, bude působit svěžím dojmem rebelanta, který by rád vymetl pavučiny ze zatuchlých koutů sněmovny. Jsou to totiž lidé, kteří přináší nový vítr do plachet.

Živlem Beranů je oheň. Překypují proto životní energií. Jsou iniciativní, odvážní a podnikaví. Díky své upřímnosti a prostořekosti někdy mohou ostatním způsobit vrásky na čele. Beran klidně pokárá prodavače v obchodě, že nemá dobře označené krabice v regálu, nebo si v restauraci nechá zavolat kuchaře, pokud se mu bude zdát, že ryba na jeho talíři je menší, než bylo uvedeno v jídelním lístku. Beran nebude váhat ozvat se, pokud má pocit, že je něco v nepořádku.

Dokud se trochu neotrká, může působit doslova ztřeštěným dojmem. Z lenosti jej však budete jen těžko obviňovat. Berani jsou prchliví, takže Vám bez zaváhání něco vyčtou a obratem na to klidně zapomenou. Pokud Vám nějaký Beran řekne, že jste „pěkný popleta“, může se Vás to dotknout, ale buďte si jisti, že taková malicherná poznámka zmizí z jeho mysli stejně rychle, jako se v ní zrodila.

Berani nejsou právě spořiví. To, co jim přináší radost, nejsou peníze uložené v bance, ale peníze proměněné v zážitky a úsměvy všech lidí okolo. Představa, že budou sedět na svém kontě jako  žába na prameni, je úsměvná – skutečný Beran bude peníze raději utrácet s přáteli a rodinou, protože ví, že život je jen jeden. A vzpomínka na cestu kolem světa je rozhodně lepší památkou než zaprášený šanon s bankovními výpisy, které nakonec znehodnotila inflace. Proto kdyby si Beran měl vybrat mezi penězi a slávou (případně prosazením svých ideálů), určitě si zvolí to druhé.

Typický Beran je člověk bez předsudků. Nedělá rozdíly mezi bohatými a chudými. Není prohnaný, lstivý ani rafinovaný a bude Vám věřit celým svým srdcem. Je rovněž přizpůsobivý, takže mu nedělá takové potíže změnit prostředí nebo vlastní názor. Svoji otevřeností může ostatní motivovat a inspirovat.

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Muži ve znamení Berana

Jestli hledáte bezpečí a pohodu, Beran pro Vás asi nebude ten správný partner. Mají nabroušená kopyta a tvrdé rohy. Srší nápady a tvůrčí energií. Takový Beran se rozběhne dopředu a Vy si musíte dávat pozor, abyste s ním držela krok. Muži narození v tomto znamení se totiž často neohlížejí zpět. Jaké by to pak bylo zklamání, kdyby najednou místo Vás za sebou spatřil jen vlastní stopy v písku, poté co s Vaším závojem utíkal po pláži a čekal, že ho chytíte a obejmete.

Beran není schopen dělat něco polovičatě, takže i do lásky se vrhá obvykle střemhlav. Ovšem pozor, když do vztahu naskočí jako do rozjetého vlaku, nemá pak v případě zklamání rozpaky z něj stejně rychle i vyskočit. Pokud o Vás však neztratí zájem, zcela se Vám oddá a bude to věrný partner. Ostatně proč by flirtoval, když Vám dal celé své srdce.

Musíte se však snažit být pro něj skutečná pohádková princezna. Beran bude jen stěží předstírat vášeň, kterou skutečně necítí. Když uvidí ve Vašich rukou kvítí místo nákupních tašek, bude jistě potěšen, že si vybral tu pravou. On je přece ten, kdo se má o Vás postarat. Nákupy nechejte jemu a těšte se, jaká líbezná slova mu vyrostou na rtech, když uvidí, že jste především krásná žena a ne jen praktická hospodyňka. Věnujte se mu a nezanedbávejte ho. Jedině tak si ho udržíte.

Ženy ve znamení Berana

Jsou temperamentní, odvážné a hledají neustále nové výzvy a dobrodružství. Mají svoji hlavu a jen malou touhu dělat kompromisy. Pokud byste chtěli partnerku, která bude poslušná a nekonfliktní, raději se poohlédněte po jiném znamení. Spíše, než že by se tato žena přizpůsobovala Vám, bude čekat, že to Vy pochopíte a naplníte její požadavky.

Ženy ve znamení Berana jsou totiž jedny z mála, které se dokáží poměrně bez problémů obejít bez muže. Cokoli umí on, to přece ona zvládne taky. Ovšem nenechte se zmást, i když je to silná a energická bytost, stejně jako každá jiná žena potřebuje i tato romantiku, něhu a pohlazení. Počítejte však s tím, že ženy v tomto znamení jsou iniciativní. Klidně Vás požádají o schůzku samy, pokud zjistí, že se k tomu nemůžete rozhoupat Vy.

Jednotvárnost a klid je deprimují. Pokud je něco nudné nebo příliš zdlouhavé, ztrácejí o to zájem.  Neříkejte jim, co by měly dělat. Tyto ženy se chtějí rozhodovat samostatně a ne se cítit ovládány. Dopřejte jim dostatek volnosti a zároveň ukažte, že jejich paličatost Vás nedokáže ani v nejmenším rozhodit.Známé osobnosti ve znamení Berana

Muži

Eddie Murphy, herec (3. dubna 1961)
Jackie Chan, herec (7. dubna 1954)
Russell Crowe, herec (7. dubna 1964)
Robert Downey Jr., herec (4. dubna 1965)
Sir Elton John, zpěvák (25. března 1947)
Eric Clapton, zpěvák (30. března 1945)
Alec Baldwin, herec (3. dubna 1958)
Steve McQueen, herec (24. března 1930)
Gregory Peck, herec (5. dubna 1916)
Marlon Brando, herec (3. dubna 1924)
Michael York, herec (27. března 1942)
Charlie Chaplin, herec (16. dubna 1889)
René Déscartes, filosof (31. března 1596)
Leonardo da Vinci, umělec (15. dubna 1452)
Vincent van Gogh, malíř (30. března 1853)
Johann Sebastian Bach, skladatel (31. března 1685)

Ženy

Lady Gaga, zpěvačka (28. března 1986)
Mariah Carey, zpěvačka (27. března 1970)
Celine Dion, zpěvačka (30. března 1968)
Samantha Fox, modelka (15. dubna 1966)

České celebrity ve znamení Berana

Jdi na seznam českých známých osobností.Hlavní znaky Berana

Stručná charakteristika

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Symbol znamení Berana

Beran

Tento článek vychází z více internetových zdrojů a knih. Pro všechny, kteří by si chtěli přečíst dobrou a skutečně obsáhlou knihu o znameních zvěrokruhu, vřele doporučuji tituly, které mě rovněž významně inspirovaly – Linda Goodmanová: Sluneční znamení a Brigitte Hamannová: Dvanáct archetypů.

Další články

Partnerská shoda v lásce s Beranem
Stručná charakteristika Berana
Verše pro znamení Beran